Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křížová cesta a kaplička na Kotelském vrchu

14

  KŘÍŽOVÁ CESTA A KAPLE NA KOTELSKÉM VRCHU

7.3.1998

MÍSTO 
Křížová cesta začíná cca 100m před křižovatkou silnic z Kotle na Starý Dub a Smržov na okraji lesa po levé straně.Končí na vrcholu Kotelského vrchu s kapličkou.
obtížnost lehká
POPIS 

Původní text z první návštěvy v roce 1998:                                                          Ze silnice Kotel-Starý Dub odbočuje vlevo na kraji lesa lesní cesta.Je začátkem křížové cesty (první pomníček je cca 15m od kraje) a následuje řada dalších až na vrchol Kotelského vrchu,kde stojí polorozpadlá kaplička.Křížová cesta i kaple se nachází v dnes neudržovaném lese,zcela zarostlé nálety.Původní křížová cesta se 14 zastaveními  a s kapličkou na jejím konci byly postaveny na náklad rodiny Bienertovy z chalupy čp.32 v Kotli.Realizaci provedl kamenosochař Adolf Sitty z čp.118 v letech 1902-1904.Kaple byla zasvěcena  Božímu hrobu a symbolizuje místo,do kterého byl Ježíš uložen.

Doplnění prosinec 2014:                                                                                                           Zchátralá kaple byla rekonstruována městem Osečná s dokončením v říjnu 2014. Na realizaci se podíleli : Ing.Jan Vinař-návrh obnovy,projekt vypracoval Ing.Radomír Hladký, realizaci provedla fa PENTA s.r.o., mříž zhotovil umělecký kovář Jan Nikendey a práce se dřevem Truhlářství Kysela a Hauzer s.r.o. (text byl použit z prezentovaných materiálů města Osečná)   

 
     FOTO 7.3.1998, duben 2011, 30.12.2014
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář